Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań jest miastem wyjątkowo turystycznym. W tym przepięknym miejscu nie ma możliwości zaznać nudy. Niezależnie od wieku i upodobań, każdy znajdzie atrakcje dopasowane do własnych oczekiwań.

Poznań, co zwiedzić, gdy interesują nas zabytki i parki?

Niezapomnianym klimatem cieszy się poznański Stary Rynek. Znajdziemy tutaj liczne kawiarnie i restauracje, zarówno z lokalnymi przysmakami, jak i z daniami kuchni światowej. Latem możemy rozkoszować się znakomitym jedzeniem na ogródkach umieszczonych przy lokalach, natomiast zimą, w ich gustownie zaaranżowanych wnętrzach. Rynek swoją popularność zawdzięcza także hucznemu życiu nocnemu. Dzięki obecności licznych pubów, barów i klubów, miasto nigdy nie zasypia i pozwala poznać się o każdej porze. Natomiast za dnia, w samo południe, z gmachu Ratusza uwalniane są dwa koziołki. Przez kilka chwil możemy podziwiać ich wzajemne trykaniem z tłumem wiwatujących obserwatorów.

Jednym z bardziej interesujących muzeum w Poznaniu jest Muzeum Rogala. Możemy tutaj w nielicznych grupach poznać kunszt wypieku Świętomarcińskiego przysmaku odznaczonego certyfikatem. Każdy zwiedzający bierze udział w warsztatach, z których wynosi swój własny smakołyk.

W Poznaniu parki są częstymi urozmaiceniami krajobrazu miejskiego. Do najsłynniejszych należy Ogród Botaniczny, w którym poczujemy się jak w tajemniczym ogrodzie, spacerując wśród przepięknych okazów nietypowych roślin. Innym zielonym dobrem jest Park Cytadela. Znajdziemy tutaj Muzeum Uzbrojenia, w którym zobaczymy czołgi i różnego rodzaju bronie. Poza nimi godny obejrzenia jest również Park Kasprowicza, Wilsona, Matejki czy Sołacki. Wszystkie zachwycają bogactwem zieleni, bliskością przyrody i ciekawymi punktami widokowymi. Więcej miejsc znajdziesz tutaj: poznan co zwiedzic.

Poznań, co warto zwiedzić, gdy planujemy spędzić czas na świeżym powietrzu?

Godnym polecenia punktem, z którego słynie Poznań, jest Nowe Zoo. Na jego zwiedzanie miłośnicy zwierząt egzotycznych powinni przeznaczyć najlepiej cały dzień. Znajduje się tu mnóstwo interesujących gatunków. Ich wybiegi zajmują ogromną przestrzeń, a dodatkową atrakcję stanowią pawilony, np. z gadami. Możemy poobserwować tutaj również słonie, tygrysy, foki, flamingi czy żyrafy i zebry. Poza zwierzętami sprowadzanymi do naszego kraju, dodatkową wartość przedstawia mini zoo. Zobaczyć w nim można kózki i króliki, które biegają między odwiedzającymi. Na pewno interesująca okaże się także przejażdżka Maltanką. Jest to mały pociąg obwożący przybyłych po najciekawszych punktach zoo.

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu jest wybranie się na Termy Maltańskie. Jest to kompleks sportowy, który łączy w sobie baseny sportowe, część rekreacyjną oraz sauny. W drugiej części znajdziemy mnóstwo atrakcji dla dzieci. Mogą one skorzystać z rzeki, licznych zjeżdżalni czy zjazdów na pontonie. Dla dorosłych oprócz tego dostępne są bicze wodne, jacuzzi czy leżaki pozwalające na regenerację sił. Na terenie obiektu znajduję się restauracja i bar, dzięki czemu nie zaznamy głodu podczas wyczerpujących przygód.